Spin Room

Nowoczesna strona polityki.

GOTV, GOTV, GOTV

Posted on | Listopad 5, 2012 | No Comments

W USA trwa właśnie ostatnia prosta przed wyborami. Maszyny GOTV – Get Out The Vote –  obu sztabów pracują na pełnych obrotach, by zapewnić jak największa frekwencję jutro. Sztab Obamy pochwalił się w specjalnym memorandum, że wolontariusze w całych USA od weekendu mieli ponad 700,000 czterogodzinnych zmian pracy na rzecz sztabu. To gigantyczna liczba. I to właśnie ground game – walka na „poziomie ziemi” toczona przez armię wolotnariuszy ma zagwarantować Obamie zwycięstwo.

Walka o sukces jutro jest bardzo wyrównana. Ale dzięki huraganowi Sandy – i dobrej reakcji – to Obama ma wiatr w żaglach na ostatniej prostej. Ma +3 pp przewagi w sondażu Pew. W sondażach stanowych mocno trzyma się w Ohio, Wisconsin, Nevadzie. To jego „firewall” – który ma mu zapewnić reelekcję. Los Wirginii, Florydy jest niepewny. Romney próbuje na ostatniej prostej walczyć o Pensylwanię, ale to wyraźnie niebieski stan, który nie zagłosował na Republikanina od 1988 roku.

Jutro moja finalna prognoza przed wyborami. A od 1.00 zapraszam do TVN24, gdzie będę gościem specjalnego programu w nocy wyborczą. Rano będę też o 6.50 w Polsat News.

Comments

Leave a Reply