Spin Room

Nowoczesna strona polityki.

TPM – nowa obsesja mediów w USA

Posted on | Wrzesień 9, 2012 | 3 komentarze

Wskaźnik TPM (Tweets Per Minute) nie jest nowym wynalazkiem. Od dłuższego już czasu jest używany jako miernik zainteresowania wydarzeniami na Twitterze. Ale od niedawna jest nową obsesją mediów w USA. 

Najbardziej było to widoczne w czasie zakończonych już konwencji GOP i Demokratów. Twitter, podając TPM w czasie konkretnych mów (np. Romneya, jego żony itd) umiejętnie podsycał zainteresowanie tym wskaźnikiem. Rekord padł w czasie finalnego przemówienia Obamy w Chartlotte, gdy szczyt to było 52,725 tweetów. Dla porównania, w czasie przemówienie Romneya rekord TPM to było 14,289. Gdy mówiła Michelle Obama, rekord TPM wyniósł 28,003.

To bardzo użyteczne dane, ale media w USA zaczęły traktować je na równi z wynikami oglądalności i sondażami. To błąd, gdyż Twitter nie jest w żaden sposób reprezentatywny. Korzystają z niego w USA głównie ludzie młodsi i mieszkający w większych miastach –  elektorat Demokratów. To powoduje, że tak duża różnica TPM między Obamą a Romneyem nie powinna dziwić.  Dużo wiarygodniejsze są „tradycyjne” sondaże.

I po bardzo udanej konwencji Partii Demokratycznej w Charlotte Obama wysuwa się na prowadzenie w sondażach. W trzech trackerach – Rasmussen, Gallup i Reuters/Ipsos – widać wyraźny „bounce”. I to między innymi powoduje, że np. serwis Politico w najnowszym tekście ustanawiającym tzw. „conventional wisdom” w Waszyngtonie pisze, że Obama zaczyna być faworytem w wyścigu. Cytowani w tym tekście doradcy Romneya przyznają, że droga do sukcesu kandydata GOP robi się coraz trudniejsza.

Romneyowi zostały przede wszystkim debaty, jako moment w którym w wyścigu może nastąpić przełom na jego korzyść. Pierwsza z nich odbędzie się już za mniej niż trzy tygodnie – 3 października.

Comments

3 komentarze to “TPM – nowa obsesja mediów w USA”

 1. 最佳的老虎机网
  Maj 27th, 2017 @ 10:47

  如何提升飞禽走兽老虎机赢分的几率是很多玩家都关心的问题,如果您没有玩过这款游戏,可以先来了解一下游戏方法。在进入游戏界面之后,可以看到很多动物图案,这个时候可以选择自己喜欢的动物图案来押分,如果选择的动物符合最终结果,那么分数就会增加,反之分数就会被扣除。所以说这款游戏的玩法是非常简单的,任何人都可以轻松的参与进来。 http://888hubo.com/

 2. Prince
  Maj 29th, 2017 @ 20:47

  I absⲟlutely love ypur blog аnd fіnd most of your post’s to be
  what precisely ӏ’m looking for. Woould you offer
  guest writers tߋ ԝrite ϲontent to suit youг needs?
  I wouⅼdn’t mind producing a post οr elaborating οn many
  оf the subjects youu ѡrite related to herе. Aցain, awesome website!

 3. www.eldawliia.com
  Czerwiec 23rd, 2017 @ 01:31

  hello!,I love your writing very much! share we communicate extra approximately your article on AOL?
  I require an expert in this area to resolve my problem.
  May be that is you! Looking ahead to peer you.

  http://www.eldawliia.com

Leave a Reply