Spin Room

Nowoczesna strona polityki.

Quora – czy to będzie hit na miarę Twittera i Facebooka?

Posted on | Styczeń 6, 2011 | 1 Comment

Quora może okazać się kolejnym serwisem który zmieni sposób w jaki toczy się konwersacja w Internecie, także na polityczne tematy.

W Dolnie Krzemowej raz na jakiś czas pojawia się moda na nowy serwis, moda która dociera później do kręgów polityczno-medialnych w niemal każdym zakątku globu. Tak było z Facebookiem, Twitterem, FourSquare i tak dalej. Prędzej czy później, pojawiają się polityczne zastosowania nowych rozwiązań i pomysłów. Rozwój ruchów oddolnych (grassroots) i ich znaczenia w sferze publicznej nie byłby możliwy bez rozwoju technologicznego.

Dlatego też warto zwrócić uwagę na Quora, serwis który robi teraz zawrotną karierę wśród „digerati” z Doliny Krzemowej.

Quora to serwis, który opiera się na dość banalnym pomyśle – użytkownicy… zadają i odpowiadają na pytania, a całość przypomina twittera skrzyżowanego z wikipedią. Na pierwszy rzut oka serwis przypomina nieco www.answers.com czy zadajpytanie.pl ale z niezwykle rozbudowaną warstwą społecznościową. Tematyka w tym momencie koncentruje się na sprawach technologicznych np. „Jakie startupy odnoszą sukcesy” albo „Dlaczego Facebook może wygrać z Google” itd. Już teraz na serwisie pojawia się coraz więcej amerykańskich dziennikarzy/blogerów i tematów politycznych. Quora to już teraz kopalnia przydatnych, praktycznych informacji. Pytania i odpowiedzi nie mają limitu 140 znaków jak na twitterze, i są pogrupowane w konkretne tematy np. „Facebook” „Twitter”, „grassroots” „nowe media” itd. Tematy również można „follować” podobnie jak określone pytania i użytkowników – w tym akurat względzie Quora przypomina twittera.

Serwis zdobywa coraz większą popularność ze względu na jakość i głębię dyskusji. Uczestniczą w nich np. pracownicy konkretnych firm, Facebooka, Google i tak dalej. Quora to swoista „wikipedia wiedzy” kumulująca doświadczenie tysięcy specjalistów ,w której wymiana informacji jest równie prosta jak tagowanie zdjęć na Facebooku.

Czy serwis stanie się także hitem dla polityków i dziennikarzy a także dla ich zaplecza? Mam wrażenie że to tylko kwestia czasu. Warto zwrócić uwagę na ten projekt. Quora szybko może stać kolejnym miejscem, gdzie trzeba być i gdzie toczą się ważne polityczne i niepolityczne konwersacje.

Comments

One Response to “Quora – czy to będzie hit na miarę Twittera i Facebooka?”

  1. Https://Credito-Prestamos.Es/
    Maj 19th, 2018 @ 11:40

    Nuestros créditos rápidos no te decepcionarán.

    My web site CréDitos RáPidos Costa Rica (https://Credito-Prestamos.Es/)

Leave a Reply